» Ренійська районна філія Одеського обласного центру » Працевлаштування у правовому полі

 
 
 

Працевлаштування у правовому полі

Автор: admin от 28-05-2021, 14:21, посмотрело: 811

0

Працевлаштування у правовому полі

                Офіційне оформлення трудових відносин з працівниками – прямий обов’язок працедавців. Незважаючи на роз’яснення в засобах масової інформації та вимоги чинного законодавства, працевлаштування у правовому полі для багатьох сьогодні є серйозною проблемою.

         Легальна зайнятість передбачає не тільки використання робочої сили на законних підставах, а й виплату найманому персоналу «білої» заробітної плати.

Від розміру заробітної плати залежить рівень соціального захисту людини. Легальна  робота, належним чином оформлені трудові відносини між найманим працівником та роботодавцем  - це і лікарняні листки, відпускні, нарахування, допомога у разі отримання травми на виробництві,  пенсія у майбутньому, належна виплата допомоги по догляду за дитиною. Сплата податків й єдиного соцільного внеску запорука розвитку бізнесу – це і кредитування, інвестиції та інше. Сьогодні ці питання обговорено під час інформаційно-консультаційної компанії для роботодавця ОСББ «Пентагон-Рені», що здійснює діяльність у сфері комплексного обслуговування будинків  на території Ренійської громади.    Черговий захід проведено за участю заступника  начальника відділу надання соціальних послуг Ренійської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Людмилою Руденко спільно з  провідним інспектором  Головного управління Держпраці в Одеській  області Ігорем Сорокіним, головним спеціалістом перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Болградського відділення Управління Виконавчої Дирекції ФСС України в Одеській області Олександром Бальчу. 

         Під час зустрічі наголошено, що  кожний нелегальний працівник «обійдеться» працедавцю у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Водночас сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

         Небезпека «тіньової» зарплати полягає не тільки у несплаті до бюджету обов’язкових платежів, а й у тому, що працівник не матиме змоги отримати пенсію, яка б відповідала рівню його реальної зарплати.

         Роботодавця проінформовано, що тільки у разі офіційного працевлаштування тимчасово непрацюючих осіб на новостворені робочі місця він може претендувати на отримання компенсації зі сплати єдиного соціального внеску, а також на відшкодування фактичних витрат із виплати заробітної плати у разі забезпечення роботою внутрішньо переміщених осіб.

         До того ж у період карантинних обмежень діять урядові програми, завдяки яким лише офіційно працевлаштовані працівники та фізичні особи-підприємці мають змогу отримати від держави кошти, що були втрачені через пандемію.

 

Категория: Ренійська районна філія Одеського обласного центру

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.