» Информация » Томатна міль: подбай зараз, бо завтра буде пізно

 
 
 

Томатна міль: подбай зараз, бо завтра буде пізно

Автор: admin от 5-08-2021, 14:33, посмотрело: 731

0

Томатна міль: подбай зараз,
бо завтра буде пізно

     Південноамериканська томатна міль (Tuta absoluta Meyr) — небезпечний карантинний шкідник томатів не тільки відкритого, а й закритого ґрунту.

Як розпізнати шкідника?

      Tuta absoluta — дрібний метелик, завдовжки 6-7 мм і з розмахом крил 10-12 мм. Хоботок короткий, трубковидний, загнутий назад. Вусики чорні, голова сіра. Передні крила сірі — за рахунок темних лусочок із білими краями, з рудувато-бурою і білою крапчастістю і характерними чорними плямами. Нижня сторона черевця кремова. Задні крила темно-сірі, висвітлені біля основи.

    Яйця дрібні, циліндричної форми, 0,36 мм завдовжки із забарвленням від кремово-білого до жовтого. Личинка першої стадії кремова, близько 0,5 мм у довжину. У міру зростання вона набуває жовто-зеленого забарвлення, а на голові має чорну смужку. Повністю зріла личинка зеленувато-рожевого кольору. Личинка у 3-й стадії досягає 4,5 мм в довжину, а 4-й стадії — 7,5 мм. Вона заляльковується в шовковому коконі, завдовжки близько 8 мм.  Життєвий цикл шкідника становить близько 10 тижнів за 15°C і 3 тижні — за 25°C. Протягом року може з'являтися 10-12 поколінь. Дорослі особини здебільшого активні вночі, а в денний час ховаються під листям рослин-господарів. Протягом свого життєвого циклу кожна самка здатна відкласти понад 200 яєць. Яйцекладка здійснюється на нижню сторону листя або на молоді стебла, а також на недозрілі плоди. Через 3-5 днів із яєць виходять молоді личинки, готові до проникнення в рослинні тканини. Через 11-19 діб після закінчення розвитку 4-х личинкових стадій вони заляльковуються на листі або в ґрунті. Стадія лялечки триває 6-10 днів. Tuta absoluta може зимувати у вигляді яйця, лялечки або імаго.
      Згідно з проведеними у польових умовах дослідженнями, на 100 самців доводилося 133 самки, до того ж дорослі особини самців живуть довше від самок. В середньому імаго самців живуть від 19 до 42 днів, тоді як самки — 18-38 днів. Дорослі особини протягом життя спаровуються кілька разів, спарювання починається вже на наступний день після виходу імаго з лялечки. Дослідження показали, що шкідник здатен відкладати яйця протягом 20 днів.
       На молодих рослинах гусениця пошкоджує листя, стебла, пагони, квіти томатів, а пошкодження плодів спостерігається на всіх стадіях їхнього дозрівання. У складних випадках пошкодження гусінь може повністю з'їдати листя томатів, залишаючи при цьому тільки жилки. Перед заляльковуванням гусениця плете шовковий кокон або робить його у вигляді згорнутих листків. Вона не впадає в діапаузу доти, поки їй є чим харчуватись.

Категория: Информация

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.