» Культура » День рідної мови в бібліотеках Ренійського району

 
 
 

День рідної мови в бібліотеках Ренійського району

Автор: admin от 24-02-2017, 17:00, посмотрело: 285

0

        День рідної мови в бібліотеках Ренійського району


21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. В нашому регіоні можна почути таке багатоголосся, як ніде інде.  Тут живуть болгари, які говорять болгарською мовою, гагаузи – гагаузькою,  росіяни – російською, молдавани – молдавською, українці – українською. Є вірмени, греки, грузини, румуни, белоруси, які теж знають і передають свою рідну мову наступним поколінням, виховують дітей з повагою до різних мов нашого краю.

До Міжнародного дня рідної мови Котловинська бібліотека спільно з сільським будинком культури провели з учнями молодших класів літературну годину «Рідна мово моя – поетична й пісенна» гагаузькою та українською мовами. Під час заходу наголошувалось, що відзначають Міжнародний день рідної мови всі народи Землі. В цей день кожен зможе відчути себе частиною свого великого народу. Рідна мова, це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Діти послухали вірші, прислів’я, приказки та загадки, які розкрили барвистий світ рідного слова, його велич та силу. Змагались у конкурсі «Найкращий перекладач гагаузької мови». Переглянули книжкову виставку

«Ана тарафы» (Рідний край).

А в Долинській сільській бібліотеці до цього дня проведено урок поезії. Діти розповідали свої твори, співали пісні на мовах, які вивчають у школі, почули розповідь про співучу українську мову, про красу молдавської мови, яку діти отримали в подарунок від своїх предків.  Було дуже цікаво дізнатись про те, як звучать слова «мир», «дякую» на різних мовах,  про  рідкісні мови світу, про мови, які можуть зникнути і які треба берегти.

Шолом, витаю и салам,День рідної мови в бібліотеках Ренійського району

Буонджорно, гуттен так,
И сербус, хей, ясу, бонжур,
Нихао и шумбрат.

Де дика хийла и хэллоу,
И здраво , барев дзес,
И гамарджоба, и ало - 
Так встретит вас Одесса

Хватает всем земли, воды,
Здесь солнца урожай !
Мы приглашаем вас сюда -
В приморский южный край !

В районній дитячій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Подорож океаном української мови», проведено бесіду «Рідна мова – серце народу».

 

 

Категория: Культура

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.