» Культура » Молодим героям присвячується

 
 
 

Молодим героям присвячується

Автор: admin от 21-01-2016, 14:09, посмотрело: 1208

0

Молодим героям присвячується.

 


 До Дня Соборності України на пошану подій початку ХХ століття в районній дитячій бібліотеці для читачів підготовлено бесіди з історії української державності.

  Молодим героям присвячується          Учні, що сьогодні прийшли в бібліотеку почули про роль української молоді в житті країни.  Молодь у всі часи була носієм нових реформаторських ба навіть революційних ідей. Не є винятком і наша молодь, яка в знакові часи для українського народу ставала чи не першою на захист України. Історичних прикладів чимало.

         Ми повинні знати історію своєї країни. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами.

Крути – залізнична станція між Бахмачем і Ніжином, біля якої 16 (29).1.1918 відбувся бій студентів проти наступаючих на Київ  військ (6 тис. чол., які складалися з петроградських і московських червоногвардійців та матросів Балтійського флоту).

27.1.1918 на фронт в р-н Бахмача виїхав Помічний Студентський курінь на чолі з сотником Омельченком, сформований з студентів-добровольців Українського Народного Університету та Київського Університету ім.Св. Володимира, учнів старших класів Кирило-Мефодіївської гімназії. Вони зайняли оборону обабіч залізничного полотна поблизу станції Крути. 

         Їх привезли у холодних вагонах. Хлопці вийшли і ще довго йшли пішки лютим морозом, стали табором та всю ніч копали  окопи.

Зранку протягом 5 годин  йшов жорстокий бій.

 

Молодим героям присвячується    
Протягом двох тижнів розповіді по ці події з демонстрацією слайд-шоу почули учні 8 та 9 класів школи №3 разом з класним керівником Антоненко О.А., які є нашими постійними читачами.  Олена Анатоліївна вважає, що класні часи та уроки, проведені в бібліотеці за допомогою книги, більш досягають своєї пізнавальної та виховної мети.

Бібліотекарі підготували книжкову виставку «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали»  - книги, статті  про загибель молодих вояків, про їх поховання, фотоматеріали про вшанування пам’яті студентів, про бажання молодого покоління бачити свою країну вільною.

 

 

Молодим героям присвячується


Коли ви вмирали, вам дзвони не грали,
Ніхто не заплакав за вами,
Лиш в чистому полі ревіли гармати,
А зорі вмивались сльозами.

Коли хоронили вас в темну могилу,
Від крові земля почорніла,
Під хмарами круки стадами літали,
А бурею битва шуміла.

На ваших могилах хрести похилились,
Ніхто не заплакав за вами.
Спіть, хлопці-соколи, ми гостримо зброю,
І ждемо на поклик до бою.

 

Стрілецька пісня :

Слова: Михайло Курах .

Музика: Михайло Гайворонський .

Категория: Культура

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.