» Культура » Зустріч ренійських і болгарських бібліотекарів

 
 
 

Зустріч ренійських і болгарських бібліотекарів

Автор: admin от 23-11-2018, 12:02, посмотрело: 154

0

Зустріч ренійських і болгарських бібліотекарів


     Минулого тижня в місті Рені перебувала  делегація з Варненської області Республіки Болгарії – голови і секретарі народних читалищ, секретарі общин, працівники музеїв, бібліотек, вчителі, на чолі з головним спеціалістом Регіонального експертного   центру читалищ Варни Сашею Стоєвою.

     В Центрі дитячої та юнацької творчості пройшла конференція  в рамках проекту «Культура без кордонів» Обласного центру національних культур в Ренійському районі та Ренійського районного болгарського національно-культурного товариства «Отечество». Виступи учасників болгарської делегації і керівників Центрів національних культур Ренійського та Болградського районів присвячувались збереженню народних звичаїв і традицій.

       А 14 листопада своїх болгарських колег зустрічали ренійські бібліотекарі в районній дитячій бібліотеці та в центральній районній бібліотеці для дорослих.  В.П. Осадча, старший бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ,  ознайомила гостей з історією  і сьогоденням бібліотеки. А далі, незважаючи на двомовне спілкування, розпочався професійний обмін досвідом діяльності бібліотек України і Болгарії. Наші колеги поцікавились порядком комплектування нашої бібліотеки. Відповідаючи на запитання, ми зазначили, що наша бібліотека, як і всі масові бібліотеки України, комплектується за державною програмою «Українська книга» і отримує книги з історії, правознавства, етнографії, мистецтва та твори художньої літератури. Важливим джерелом поповнення фонду  нашої бібліотеки є видання регіональних видавництв  з історії, етнографії, художньої культури краю. В фонді чимало книг, які надійшли в бібліотеку в подарунок від їх авторів - письменників, науковців, відомих особистостей, краєзнавців. Презентували  ми болгарським колегам і  видання нашої бібліотеки: історичну хронологію «Рені.Ren.Tomarovo.Reni.Рени», «Туристическая карта Ренийского района», літературний  альманах «Дунайский берег», які   стали лауреатами Регіонального конкурсу бібліотек Півдня України в 2011, 2015, 2017рр., буклети серії «Письменники краю, письменники про край», «Почесний громадянин Рені», а також Документну базу даних з краєзнавства.

       Надзвичайний інтерес проявили  наші коллеги до матеріалів про заселення, господарювання, традиції, обряди та звичаї бессарабських болгар (база даних «Етнографічні барви Ренійського району»). Вразили наших гостей і видання регіональних видавництв з історії, етнографії і літератури болгар України та наш п’ятимовний  альманах місцевих авторів «Дунайский берег».

          Болгарські бібліотекарі розповіли нам про те, що народні  читалища – це культурно-мистецькі центри, які об’єднують бібліотеку, мистецькі студії, фольклорні колективи, спортивні секції, різноманітні курси.  Державне фінансування комплектування бібліотек в їх країні здійснюється тільки під проектні програми. В 90-і роки в Болгарії було скасовано  кількісні показники діяльності бібліотек  і не практикується виставкова популяризація літератури. Напевно, тому  гості  так уважно розглядали книжкові виставки нашої бібліотеки.

      На згадку про зустріч ми подарували нашим колегам флаєри «Прочти книгу о Рени», а  читалищу   м.Провадії  (місто-побратим Рені) – «Дунайский берег».

      Наші колеги подякували нам за гостинність і побажали, щоб наступне покоління бібліотекарів зберегли обсяг і  високий рівень діяльності, напрацьований нинішнім колективом бібліотеки і передали в дарунок книгу краєзнавця М.Костова «Сєло Блъсково» та інформаційні флаєри читалища «Просвета 1927».

 

В.П.Осадча
 

 

Категория: Культура

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.