» Культура » Децентралізація, громадськість і бібліотека

 
 
 

Децентралізація, громадськість і бібліотека

Автор: admin от 23-04-2018, 10:14, посмотрело: 671

0

Децентралізація, громадськість і бібліотека

      Громадська організація «Наше наследие» та районна дитяча бібліотека знову зустрічали гостей – активістів групи підтримки,  які восени  почали роботу  в проекті ПУЛЬС.

      Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). #USAID #PULSE #IREX #АМУ #ПУЛЬС

         Проект USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) працює над формуванням належного правового поля децентралізаційної реформи в Україні, збільшення ресурсів місцевого самоврядування та здатності громад ними ефективно розпоряджатись, збільшення спроможності та професійного рівня усіх залучених до реформи груп.

         Процес децентралізації, передача значної частини повноважень та бюджетів від державних органів до органів місцевого самоврядування широко обговорюється в нашому місті. Тому було дуже важливо запрошувати на заходи нашого проекту представників районної та місцевої влади.

         На перший захід завітав голова Ренійської районної державної адміністрації П.Дамаскін, який відповів на запитання, розповів про юридичні та соціальні аспекти децентралізації та можливі шляхи створення громад.

      Процес децентралізації сприяє участі громадян в управлінні, підвищує ефективність послуг на місцевому рівні, сприяє місцевому економічному розвитку, підвищує відповідальність влади.

    Бібліотеки і ГО приймають активну участь в роботі по  інформуванню населення, ведуть роз’яснювальну, довідкову роботу, проводять масові заходи для читачів, які цікавляться процесами реформ в державі. В нас є презентації з досвідом інших громад, є багато матеріалу про створення громад, їх хазяйську діяльність, культурне життя, що дасть можливість врахувати помилки  і пройти шлях створення своєї громади. На цю роботу в нас є 2018 рік.

           Бібліотеки  пропонують он-лайн курси по навчанню для мешканців міста за такими темами:

 «Децентралізація в Україні - теорія і практика» https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+DC101+2017_T4/about

 «Підготовка та впровадження проектів розвитку громад» https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:AUC+CDP101+2017_T1/about

       Присутні на заході активісти групи підтримки реформ виказали  зацікавленість станом процессу децентралізації у нас в районі, як пройдемо цей шлях, що чекає громаду. Всі також впевнені , що спільна діяльність, міцні зв’язки з громадськістю можуть дати добрий результат, посприяти росту соціальної активності громадян.

        Громадська організація «Наше наследие» висловлює повагу активістам у бажанні працювати на користь свого міста. 

 

 

Категория: Культура

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.