» Культура » Урок краєзнавства в центральній районній бібліотеці

 
 
 

Урок краєзнавства в центральній районній бібліотеці

Автор: admin от 12-04-2018, 11:23, посмотрело: 445

0

Урок краєзнавства  в центральній районній бібліотеці   

 
         10 квітня для учнів  9 класу  школи-ліцею пройшов  урок краєзнавства   «Наш край в  XIX столітті».

         Для жителів  Бессарабії  це були часи,  наповнені  багатьма подіями, які  приносили  докорінні  зміни   в їх життя.  Після  того,  як територія  Буджаку  майже 300 років входила до складу Османської імперії, в 1812 році вона  була передана Росії і подальший розвиток  краю став проходити в нових умовах.

    Бібліотекарі  розповіли   про заселення  району і діяльність декабриста  Юшневського,  про відкриття порту і карантину  в Рені, про переправу  російських військ  через Дунай  в 1828 році,  про вивчення Бессарабії офіцерами Генерального штабу  та інші події.   Нове випробовування чекало  жителів краю, коли після поразки Росії  Південна Бессарабія відійшла до Молдавського князівства, а пізніше  вона  ввійшла до складу  нової держави - Румунії. І тільки після російсько-турецької війни  1877-1878 років  наш край знову  в складі Російської імперії.   

         Учням було цікаво дізнатися про будівництво залізниці,  про національний склад Рені ХІХ століття,  та який вигляд мало наше місто в  цей період.

      Книжкова виставка  «Наш край в  XIX веке» познайомила учнів  з архівними документами, історичними книгами, газетно-журнальними статтями краєзнавчого характеру. 

        Таким чином,  знання учнів по історії XIX століття  в бібліотеці доповнились інформацією  про події, які відбувалися  в краї, зокрема, і в  нашому місті  Рені.

 

Бібліограф  I категорії  Тарасенко Г.Ф.

 

Категория: Культура

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.