» Культура » До дня ромської культури

 
 
 

До дня ромської культури

Автор: admin от 6-04-2018, 14:53, посмотрело: 732

0

                                                                            До дня ромської культури

         Вже вкотре до 8 квітня, коли у світі відмічають Міжнародний день циган, в бібліотеках Ренійської ЦБС проводяться інформаційні заходи по ромській культурі.

       Щороку 8 квітня представники ромського народу по всьому світу святкують цей день.  Він був ухвалений на першому Всесвітньому Конгресі, який відбувся в Великій Британії 8 квітня 1971 року. Тоді в Лондоні зібрались представники більш як 30 країн світу. Вони затвердили національні символи: прапор та герб народу, що дало циганам змогу визнати себе єдиною вільною нацією.

      Історія чисельного ромського народу іде далеко в глибину віків, але і зараз їх налічується в світі приблизно 10 мільйонів. Географія їх розселення по планеті велика : Албанія, Румунія, Хорватія, Молдова, Україна, Угорщина, Росія, Білорусь, Аргентина, Канада тощо.

      На тиждень ромської культури, 8 квітня, в багатьох країнах проводяться циганські фестивалі, кінопокази, концерти.

        Ренійські бібліотекарі, громадськість проводили книжкові виставки, лекції, виставки ромського побуту, світлин з життя бесарабських ромів,  демонстрували фотопортрети відомих політичних та громадських діячів, письменників, поетів, спортсменів, акторів, які за походженням – роми.

       Цьогоріч в центральній районній бібліотеці для дорослих оформлено книжкову підбірку в «Історичному календарі», в районній дитячій бібліотеці оформлено виставку матеріалів «Роми», в Котловинській сільській бібліотеці пройшов інформаційний час про життя ромів нашого краю.

        За допомогою цих матеріалів читачі знайомляться з літературою, кіно про цей народ, про його нелегку долю, про страшні події Параймоса,  про досягнення представників ромського етносу в мистецтві, літературі, громадському житті. В наших фондах є подарункові примірники книг «Геноцид ромів України» від Українського центру вивчення історії Голокосту,  «Міре Дрога Мануша» від поетеси Рані Романі, збірки віршів «Червоні грона» молодої талановитої вчительки Ірини Тома, статті співголови Асоціації ромів України Валерія Сухомлинова, О.Чекан «Подорож країною ромів».

        Бібліотекарі впевнені, що ознайомлення читачів з історією  і культурою окремих народів допомагає інтеграції їх  в українське суспільство, укріплює дружбу та взаєморозуміння між людьми, народами, країнами.

                                           =ЦБС=

 

 

 

Категория: Культура

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.