» Культура » Історія України : Сині та Жовті води…

 
 
 

Історія України : Сині та Жовті води…

Автор: admin от 20-06-2017, 16:31, посмотрело: 207

0

Історія України : Сині та Жовті води…


Історія України : Сині та Жовті води…
 
В районній дитячій бібліотеці до Дня Конституції України на відзначення пам’ятних дат нашої історії оформлено виставку матеріалів  «Видатні події на нашій землі». Увазі читачів представлені видання видавництва «Родовід» про історію, етнографію, культуру та мистецтво України.

Цьогоріч відзначається 655-та річниця битви на Синіх Водах.  У фонді бібліотеки є історичний роман (для дітей) Володимира Рутківського «Сині Води», який вийшов в світ у  2011 році  двома книгами: «Князь бродників»  та «Стріли впритул» і одразу отримав . нагороду як Книга року Бі-Бі-Сі.

Книга розповідає про Синьоводську битву (1362) - битву між литовсько-руським військом Великого князя Литовського Ольгерда Гедиміновича та військами монголо-татарських  правителів Поділля, що відбулася на річці Сині Води (тепер — річка Синюха, притока Південного Бугу). Найбільш імовірним місцем битви є район сучасного с. Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області.

Важливо, що унаслідок здобутої перемоги Ольгерд відвоював у татар Київ i захоплене ними у середині ХІІІ століття Поділля, тим самим підірвав могутність Золотої Орди , поклав початок звільненню східнослов’янських народів від монголо-татарського іга та розширив свої володіння далеко на південь у напрямку до Чорного моря.

«Кольорова» назва є ще у однієї події - битви під Жовтими Водами, яка увійшла в історію національно-визвольного руху нашої країни, 370-річницю якої відзначатимемо навесні наступного року.

Битва під Жовтими Водами (19 (29) квітня 1648 — 6 (16) травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої з одного боку і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками з другого в ході національно-визвольної війни 1648-1654 років під Жовтими Водами  (територія між Дніпропетровською та Кіровоградською областями ,  північна околиця П'ятихатокЖовтоолександрівка ).

Битва мала велике політичне і воєнне значення. Перша перемога породила надії українського народу до виходу з-під ярма Речі Посполитої. 

Надбанням військового мистецтва Богдана Хмельницького є застосування загону, сформованого з татарської кінноти, що прикривала головні сили козацької армії, i розгрому ворога частинами.

Битви на Синіх та Жовтих Водах - історичні факти , які вплинули не тільки на державотворення нашої країни, а й на хід історії  світу.

Категория: Культура

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.