» Культура » Єврейство: щира любов до Батьківщини може привести її до успіху

 
 
 

Єврейство: щира любов до Батьківщини може привести її до успіху

Автор: admin от 29-05-2017, 10:27, посмотрело: 869

0

Єврейство: щира любов до Батьківщини може привести її до успіху

 

До свят єврейського народу дня Ієрусаліма, Шавуота, на пам'ять про страждання народу у Другій Світовій війні 26 травня громадська організація «Наше наследие» спільно з районною дитячою бібліотекою провела лекцію «ХХ століття в історії єврейського народу».

Погроми ХІХ століття в Одесі і Акермані, криваві події в Кишиневі  1903 року , які виросли на банальній людській заздрості, маніпулюємій владою, і  погрозах , коли тисячі євреїв постраждали від рук юдофобів, показали необхідність  боротьби проти насильства, проти  безправного положення народу. Після лютневої революції 1917 року євреї перестали бути «національною меншиною» Російської імперії, отримавши права, і підтримали революційні зміни в країні.

Події громадянської війни, репресій 1937-41 років знову похитнули народ, але з початком війни 1941-45 років  всім стало зрозуміло, що сила, дух, терпіння, духовність, грамотність  цього народу стануть часткою Великої Перемоги.   На фронти Великої Вітчизняної війни пішли 500 тисяч євреїв, 160 з них – бойові офіцери, військові хірурги, лікарі, інженери, спеціалісти, перекладачі.    Більше 250  генералів в Червоній армії були єврейського походження, біля  150 Героїв Радянського Союзу, 13 повних кавалерів Ордену Слави  – євреї.   З  війни не повернулися більше 200  тисяч солдат-євреїв.

Шість  мільйонів євреїв було закатовано в роки, коли нацизм підняв голову, а люди не зрозуміли його сутність. Гетто, концтабори, печі, розстріли, розлуки, зрадництво.

Народ  вижив завдяки  своєї мужності, терпінню, завдяки тим, кого потім з  пошаною назвав «праведник світу».  Цим почесним ім’ям називають того, хто допоміг, врятував  хоч  1 єврея в роки Холокосту.  Кожного року історики, дослідники  та ті, хто пережив  страшні роки,  знаходять спасителів єврейства і список праведників поповнюється.  Українських громадян в ньому рахується біля 2 тисяч. Дві тисячі місцян, селян, ризикуючи  життям своїм та життям своїх близьких, рятували  євреїв, діточок єврейських, ховали  їх від кривавої машини фашизму. Треба визнати, що на території, яку окупували фашисти, діяло багато загонів по знищенню єврейського населення і не всі члени тих загонів були німцями по національності…  Дані про «своїх» зрадників підтверджено військовим  прокурором  Ю.Шульмейстером , книга якого «Гитлеризм в истории евреев»  є в бібліотеці і була представлена слухачам.

В  електронній презентації  «Я попросил дерево рассказать мне о Боге и оно зацвело»  слухачі познайомились  з видатними представниками науки, культури, медицини, політичними діячами єврейського народу, у яких українське та бессарабське коріння.  Першій мер Ієрусаліма  Меїр Дизенгоф, прем’єр-міністр Держави Ізраїль Голда Меєр, міністр оборони Ізраїлю  Моше Даян, міністр іноземних справ  Авігдор Ліберман, актори Леонід Утьосов, Еліна Бистрицька, Кірк Дуглас, Борис Січкін, Дастін Хофман, Леонід Броневой, чобітник зі світовим ім’ям  Натан Шварц, проектувальник «хрущьовок» Натан Остерман, засновник АТС  Михайло Фрейденберг,  поет Едуард Багрицький,  вчені  Ілля Мечніков  і  Ваксман Залман, великі музиканти Джордж Гершвін та Давид Ойстрах…

Серед лауреатів Нобелевських премій різних номінацій  вчені, діячі культури, лікарі, політики – більшість євреї за національністю. Це завдяки високому  рівню  IQ, притаманному цьому народові, яке пояснюється рівнем виховання, стилем життя, традиціями в іжі, гігієні, допитливості, майстерності, високому художньому смаку, гострою потребою постійного навчання та величезною взаємодопомогою.

Особливо  було  прийнято  інформацію про композиторів , які своєю творчістю допомагали нашому народові  перемагати  всі труднощі  становлення  держави, бити  ворога  в роки війни, відбудовувати країну, виховувати молоде покоління.  Всім відомі шлягери «Комсомольцы-добровольцы» (Марк Фрадкін) , «Синий  платочек» (Єжі Петербурзький), «Давай закурим!» та «Ах, Одесса!» (Модест Табачніков), «День Победы» (Давид Тухманов), «Широка страна моя родная!» (Ісаак Дунаєвський),  «На зарядку становись!»  (Зиновій Компанеєць), «Три танкиста» та «Ходят по Берлину наши казаки» (брати  Покрасс), «С чего начинается Родина» (Веніамін Баснер), «Катюша» (Матвій Блантер), «Орлёнок, орлёнок!» (Віктор Білий), «Землянка» (Костянтин Листов) та багато-багато інших.

А скільки письменників, поетів, творами яких ми захоплюємося і з дитинства знаємо напам’ять: Агнія Барто, Самуїл Маршак, Ілля Ільф, Борис Пастернак, Осип Мандельштам, Володимир Висоцький!

В заключній частині лекції ренійська поетеса Лілія Олейнік розповіла  про традиції єврейського народу, прочитала  твір «Шматочок хліба» про своїх дідуся та бабусю – Давида та Сару Баланевських,  які перенесли все горе гетто, голоду, війни , вижили і зберегли традиції, любов та мудрість свого народу .

Гості бібліотеки подивились книжкову виставку з літературою єврейських письменників,   погортали сторінки Тори, розглянули кіпу і менору, скуштували традиційні  мацу та форшмак. Всі отримали на спогад  про зустріч виготовлені  читачами бібліотеки подарунки  хамсу - «долоню Фатіми», захисний талісман, як знак працелюбності та терпіння, сили волі та віри.

 

В нашому багатонаціональному краї звучать різні мелодії , різні мови.  Ми можемо святкувати Новий рік за декількома народними традиціями – і взимку (як європейці), і весною (як в Азії) , і восени (як євреї). Знайдуться і шанувальники літнього нового року.  Це навіть  цікаво!  Але головне – ми всі люди світу! Збережемо мир своєю любов’ю до нашої землі, бо тільки це приведе її до успіху та процвітання! Цій тезі можна вірити, бо це єврейський досвід у побудові Держави Ізраїль!

                                            Громадська організація «Наше наследие»                                        

                                                               Районна дитяча бібліотека

 

 

Категория: Культура

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.