» Культура » День Вірменії

 
 
 

День Вірменії

Автор: admin от 25-04-2017, 10:58, посмотрело: 321

0

Бібліотека :  День  Вірменії.

 


День  Вірменії
24 квітня в районній дитячій бібліотеці громадською організацією «Наше наследие» проведено лекцію з історії вірменського народу до дня пам’яті геноциду вірменів.

Знати сусіда, піклуватись одне одним, допомагати, цікавитись культурою народів, що живуть поруч – основна ідея лекції, на яку були запрошені випускники курсів комп’ютерної грамотності, члени громадської організації «Наше наследие», читачі бібліотеки.

Слухачі ознайомились з народним епосом, історією Вірменії, її видатними синами і дочками, скрутними та скорботними часами в житті народу. 

До 100-річчя скорботних подій 15 квітня 2015 року Європарламент оголосив 24 квітня Днем пам’яті жертв геноциду вірменів в Османській імперії.

24 квітня 1915 року почалося жорстоке знищення древнього вірменського народу, його культурної спадщини, багатовікової скарбниці знань та звичаїв.  

Працелюбний, талановитий, життєрадісний народ зазнав тяжкі випробування долі через знущання, катування, знищення традицій і мови. Багато тисяч жертв Геноциду 1915-21 років від Османської імперії не забуті своїм народом і на вшанування  їх пам’яті в бібліотеці загорілася свічка, хвилиною мовчання під звуки чудесного дудуку присутні схилили голови.

На книжковій виставці «Дорога к миру» увазі слухачів було представлено  книги  з історії, культури, туризму братського народу, художня твори вірменських авторів.

Бібліотекарі подарували гостям сувеніри , зроблені читачами бібліотеки – прапор Вірменії у тремдітних руках, як символ любові до рідної землі.

  Література допомагає в порозумінні, в пошуках істини, в формуванні свого погляду. Є багато спогадів , документних доказів та творів про часи Геноциду і бібліотекарі зачитали вірші вірменських авторів про горе, стійкість народу та любов до Батьківщини, про попередження робити висновки і не допускати трагедії.

В презентаціях «10 фактів про Вірменію», «Видатні вірмени» присутні ознайомились з цікавими сторінками минулого і сучасності, з всесвітньовідомими вірменами від  Давіда Сосунського, Комітаса,  Месропа Маштоца до Мішеля Леграна, Алена Проста, Фрунзика Мкртчяна,  які творили і творять історію та надихають на творчість, на знання, мир, дружбу всіх, заради кого вони живуть і працюють.  Всі етапи, які ми пройшли поруч, вірменський народ  ділив з братніми народами. Більше як 600 тисяч вірменів пішли на фронти Другої Світової війни 1939-45 років і кожен другий не повернувся. П’ять маршалів СРСР дав Великій Перемозі вірменський народ, багато Героїв Радянського Союзу, тисячі орденоносців.

Про це ніколи не забуде дружня Україна.

Ренійці Валя  Торосян і Меліне Айвазян подякували за цікаву лекцію і пригостили присутніх великим тортом у вигляді гори Арарат.

Ми різні, але ми однакові, але ми єдині.  Наскільки ти будеш знати свого друга, його народ, його культуру, наскільки ти допомагатимеш йому, настільки його посмішка, добрі руки та сильне плече стануть тобі в нагоді в твою тяжку хвилину. Ці прості слова весь час звучали у бібліотеці і були всім зрозумілі.

 

                                                            ГО «Наше наследие»

                                                            Районна дитяча бібліотека

Категория: Культура

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.