» Информация » 100 років бою під Крутами

 
 
 

100 років бою під Крутами

Автор: admin от 29-01-2018, 17:50, посмотрело: 2906

0

100 років бою під Крутами

Довгий час історія подій під Крутами залишалася поза увагою офіційної історіографії  і обростала міфами і вигадками або замовчувалася.

Цій події  присвячені заходи у бібліотеках Ренійської ЦБС протягом січня.  Цього тижня в районній дитячій бібліотеці заплановано бесіди на теми становлення української державності та подій Української революції 1917-21 років.

По матеріалам історичних описів, спогадів та світлин пройшов урок мужності для учнів школи №3. Бібліотекарі підготували слайд-шоу, книжкову виставку для класного часу на тему «Герої Крут» (вчитель Загорська С.А. та психолог школи Деркачова К.Ф.) і розповіли читачам про події Української революції, про Українську народну республіку, про 100-річчя бою під Крутами.

З часів Незалежності ми вже знаємо, що сталося 29 січня 1918 року біля станції Крути, хто були ті 300 учнів та студентів, про ту єдину гармату , про 5-часовий бій, про загибель молодих життів і перепоховання героїв на Аскольдовій могилі у Києві.

Зараз ми вшановуємо пам'ять загиблих молодих вояків у пам'ятника-пагорба заввишки 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону,  яка нагадує про  колони Київського Університету, звідки були більшість студентів під Крутами.

 

На початку 2012 року на місці дерев'яного хреста на Аскольдовій могилі було встановлено справжній пам'ятник крутянцям: виготовлений із дорогого каменя «козацький хрест», у центрі якого висічений тризуб, під яким промовиста і символічна цитата зі святого 

Євангелія : «Найбільша любов — життя покласти за друзів».

Показово, що пам'ятник встановили не президенти, урядовці, депутати чи інші високопосадовці, а звичайні громадяни.

                                                                                           =РДБ=

 

Категория: Информация

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.