» Информация » Громадський бюджет м. Рені — результат діалогу громадськості та влади

 
 
 

Громадський бюджет м. Рені — результат діалогу громадськості та влади

Автор: admin от 20-11-2017, 16:01, посмотрело: 1260

0

Громадський бюджет м. Рені — результат діалогу громадськості та влади

В п’ятницю 17 листопада депутати Ренійської міської ради зробили останній крок у впровадженні громадського бюджету, прийнявши на черговому засіданні ради Положення про бюджет громадських ініціатив. Депутати одноголосно сказали «ТАК» та за умовами прийнятого Положення виділили 1% від бюджету громади Рені на громадські ініціативи. А тому, вже з наступного року активні ренійці зможуть реалізувати свої ідеї за кошти місцевого бюджету, що допоможуть місту ставати кращим та підвищити взаємодію між громадянами та владою.

  • Ідея впровадження громадського бюджету виникла ще в 2016 році, однак для повноцінного впровадження не вистачало додаткових знань. Однак, ціль була поставлена, і вже за допомогою спільної ідеї Ренійської міської ради та громадської організації «Регіональний аналітичний центр» було підготовлено проект «Бюджет участі – ефективний діалог влади та громадян для розвитку громади», який був направлений на впровадження партисипаторного підходу у виділенні коштів на розвиток соціальних та молодіжних ініціатив та впровадження бюджету участі в м. Рені. Основним, найважливішим компонентом проекту стало залучення до участі безпосередньо жителів міста. Проект підтримали в рамках конкурсу міні-грантів проекту «Київський діалог» за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини. – розповідає голова ГО «РАЦ» Світлана Гудь.

За словами розробників документу, під поняттям «громадські ініціативи» передбачається, що це проекти спрямовані на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, соціально-економічний, культурний і просторовий розвиток та інші цікаві ідеї.

  • Проект положення був підготовлений постійною депутатською комісією з питань бюджету та соціально-економічного розвитку спільно з залученими експертами та прийнятий позитивно всіма депутатами ради. На засіданнях постійних депутатських комісій, у жодного депутата не виникало сумнівів щодо доцільності такого рішення. – розповідає секретар Ренійської міської ради Сергій Кобенко. 

 

  • Ренійська міська рада не стоїть на місці та намагається крокувати в ногу з часом. Ми бачили як реалізовуються багато проектів в інших містах України, наші спеціалісти відвідують цікаві всеукраїнські заходи з метою перейняття корисного досвіду. І ми бачимо зацікавленість наших громадян в реалізації своїх ідей, і тому, рішення сесії дійсно своєчасне. Хочу подякувати експертам «Регіонального аналітичного центу», які працювали з нашою радою, та допомогли розширити можливості в прийнятті Положення і підготувати до громадського бюджету не тільки депутатів але й активних громадян. Це новий виток для нашого міста і ми вже виходимо на новий рівень комунікації зі свої ми жителями і сподіваюсь, що громадський бюджет активує нашу молодь. – резюмував Ренійський міський голова Ігор Плєхов.

До речі, м. Рені стало першим містом районного підпорядкування, яке переймає всеукраїнський досвід багатьох міст України, що вже започаткували громадський бюджет, і вже зовсім скоро всі активні жителі зможуть проявити свою ініціативу та провадити цікаву ідею, на яку раніше не вистачало ресурсів, а також зможуть стати партнерами однієї великої ініціативи та спільно з владою міста реалізувати її в життя. Сподіваємось, що вже з наступного року Рені стане прикладом для інших міст Одеської області.

Проект «Бюджет участі  — ефективний діалог влади та громадян, заради розвитку громади» реалізовувався ГО «Регіональний аналітичний центр» в рамках конкурсу міні-грантів проекту «Київський діалог» за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини.   

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю громадської організації «Регіональний аналітичний центр» і жодним чином не відображає точку зору проекту «Київський діалог»

http://rac.od.ua/?p=624

 

 

 

 

 

 

 

 

Категория: Информация

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.