» Информация » ЗАПИТАННЯ Чи можна встановити тимчасове суміщення за посадою, що обіймає працівник, який перебуває у щорічній відпустці?

 
 
 

ЗАПИТАННЯ Чи можна встановити тимчасове суміщення за посадою, що обіймає працівник, який перебуває у щорічній відпустці?

Автор: admin от 15-11-2017, 16:55, посмотрело: 223

0

ЗАПИТАННЯ Чи можна встановити тимчасове суміщення за посадою, що обіймає працівник, який перебуває  у щорічній відпустці?

 

ВІДПОВІДЬ Відмінною особливістю  суміщення професій (посад) є те, що за роботу на таких умовах обов’язково здійснюється  доплата відповідно до вимог ст. 105 КЗпП України.

          За рахунок яких коштів здійснюється ця доплата? Суміщення професій (посад) ґрунтується на тому, що  суміщувана посада є в штатному розписі роботодавця, але залишається вакантною. Саме за цей рахунок за посадою утворюється економія фонду заробітної плати, яка використовується як доплата за суміщення. За відсутності вакансії встановити доплату за суміщення неможливо.  

          За працівником, який перебуває у відпустці, зберігається робоче місце. Отже, посада не є вакантною (ст. 2 Закону України від 15.11.1996 р. № 504 «Про відпустки»).

          Тобто у викладеній ситуації не може бути запроваджено суміщення професій (посад).

          Як варіант, роботодавець може запровадити доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без увільнення від основної роботи (ст. 105 КЗпП).

         Нагадаємо, що розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, визначених у колективному договорі.

 

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

 

 

Категория: Информация

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.