» Информация » Місто і реформи

 
 
 

Місто і реформи

Автор: admin от 30-10-2017, 13:44, посмотрело: 933

0

Місто і  реформи

29 жовтня відбувся черговий захід громадської організації «Наше наследие» та районної дитячої бібліотеки «Моє місто готове до реформ»в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) #USAID#PULSE#IREX#АМУ#ПУЛЬС.

В бібліотеці знов зустрілись мешканці міста, які цікавляться впровадженням реформ, питаннями децентралізації, самоврядування, охоче поповнюють свої знання новими фактами та поясненнями, інформацією про очікувані підсумки реформ, досвід інших громад України, світовий досвід самоврядування.

Цього разу «спікерами» булиІрина Дергачова, член ГО «Наше наследие», Ігор Сорокін, ст..інспектор ГУ Держпраці в Одеській області, депутат Ренійської міської ради, Віталій Нікула, депутат Ренійської районної ради.

Готовність нашого міста та району до реформувань, на що треба звертати увагу при проведенні реформ в нашому багатонаціональному районі, перспективи децентралізації, першочергові плани, урахування географічного положення – тема виступу Віталія Нікула, який радить чітко читати закон про децентралізацію і вивчати досвід вже створених громад.

Ірина Дергачова провела бесіду по презентації «Що таке децентралізація» і ознайомила присутніх з місцем України в світі по рівню ВВП, добробуту, продажу продукції, витратам енергоресурсів, врожайності, затратам на інфраструктуру, кількості чиновників тощо.  Само це веде до розуміння необхідності реформ в нашій країні.

Ігор Сорокіну було задано питання про дотримання КЗпП України при створенні громад «чи не загублять свої робочі місця працівники при процесах реформувань – присутнім було надано інформацію про те, що змінами чинного законодавства до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування:  міські ради обласного значення, об’єднані територіальні громади, наділені повноваженнями щодо створення нових або покладання контрольних повноважень  на діючий виконавчий орган в частині здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, тобто мати інспекторів праці.  Він також зауважив на доцільності користування кожним громадянином своїм правом вибору, знаннями законності, активної  життєвої позиції в період становлення нових форм влади.

А чи готове наше місто до реформ ? Багато процесів вже ідуть, місто стає кращим, зручнішим, відкритим. Є і побоювання реформ, новин в суспільному житті, недовіра. І тому громадяни, мешканці міста мають дбати про перетворення сьогодення на краще, про розбудову міста, в якому буде приємно жити всім. Дотримання законів, прав та свобод громадян, прозорість та участь всіх в формуванні першочергових цілей реформ – задача інформування, яку ставлять перед собою учасники проекту ПУЛЬС.

В неформальній обстановці після заходу гості бібліотеки спілкувались, обмінювались думками, спогадами, ідеями. Родзинкою сьогоднішнього заходу стало читання автором твору, гостем зустрічі Валентиною Дьяченко віршу про рідний край, про любов до своєї землі, що обов’язково приведе її до успіху.

 

Категория: Информация

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.