» Информация » Досвід Вінничини з питань поводження з твердими побутовими відходами - запорука вирішення проблеми міського сміттєзвалища

 
 
 

Досвід Вінничини з питань поводження з твердими побутовими відходами - запорука вирішення проблеми міського сміттєзвалища

Автор: admin от 27-10-2017, 18:34, посмотрело: 850

0

Досвід Вінничини з питань поводження з твердими побутовими відходами  - запорука

вирішення проблеми міського сміттєзвалища 

 

З 23 по 25 жовтня  секретар Ренійської міської ради Сергій Кобенко прийняв участь в ознайомчому візиті представників об’єднаних територіальних громад Одещини до громад Вінницької області з питань поводження з твердими побутовими відходами. Поїздка організована  Одеським ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» (директор Молодожен Ю.Б.).  Супроводжував делегацію  експерт з регіонального розвитку В.І. Бондарук.

  В перший день делегація відвідала  новозбудований полігон твердих побутових відходів міста Тульчин. Полігон облаштований дренажною системою, є під’їзні дороги, вагова, освітлення та пожежні резервуари, встановлено огорожу, побутовий вагончик та вагончик для обслуговування. Усе це було зроблено в рамках проекту, реалізованого за підтримки Швейцарсько-українського проекту з децентралізації DESPRO.

Будівництво полігону обійшлося в 13,1 мільйонів гривень, з них: 9,4 мільйонів – кошти DESPRO, 3 мільйони – ресурс обласного бюджету та 700 тисяч – з міського бюджету. Крім того, було проведено перший етап рекультивації існуючого полігону та придбано за кошти DESPRO бульдозер Caterpillar для ущільнення відходів за 1,6 мільйона гривень.

  24 жовтня делегація відвідала місто Бар та селище міського типу  Муровані Курилівці. В місті відвідали ПАТ «Барський машзавод» , де налагоджена збірка сміттєсортувального комплексу та мали змогу ознайомитися з кращими практиками Барської  об`єднанної  територіальної громади в сфері поводження з твердими побутовими відходами.  В смт Муровані Курилівці відвідали  сміттєсортувальну станціюде ознайомились с технологічним процесом сортування ТПВ.  Побутові відходи  сортують на п’ять фракцій: поліетилен, метал, папір, скло, органічні рештки. Потужність станції – до 20 тонн відходів на день. Сортуватимуть сміття 12 працівників. Завдяки такому кроку термін експлуатації полігону твердих побутових відходів у Мурованих Курилівцях зросте вдвічі – з 16-ти до 30-ти років.  Вартість будівництва та оснащення станції – 4 мільйони 282,5 тисячі гривень, з яких 4 мільйона 270 тисяч – гроші, виділені облдержадміністрацією, а 12,5 тисяч – Мурованокуриловецькою селищною радою.  Голова Мурованокуриловецької ОТГ   Г.М. Цибульська детально розповіла про порядок приймання, транспортування та сортування твердих побутових відходів. Також учасникам делегації продемонстрували як працює сміттєсортувальна станція.

  В останній день делегація відвідала Іллінецьку міську об`єднану громаду. Голова громади В.М. Ящук розповів  про організаційну структуру виконавчого апарату міської ради, розподіл бюджету, залучення інвестицій та коштів грантодавців для розвитку населених пунктів ОТГ, проекти, які вдалось реалізувати.  Керівники управлінь та відділів поділилися досвідом роботи управління освіти, відділів стратегічного планування та інвестиційного розвитку, реєстрації речових прав на нерухоме майно та місця проживання.

Особливу зацікавленість викликала робота комунального підприємства «Добробут» міської ради. Представникам Одещини  продемонстрували як сортується і пресується пластик, як працює служба з озеленення населених пунктів громади, проводяться роботи з будівництва павільйону для техніки та теплиці, поспілкувались з керівником і працівниками підприємства.

  Як зазначив Ренійський міський голова Ігор Плєхов досвід Вінничини буде корисний для вирішення питання міського сміттєзвалища. «05 жовтня 2017 року на черговій сесії Ренійської міської ради була утворена робоча групи з числа депутатів Ренійської міської ради для подальшого  делегування їх в склад двосторонньої робочої комісії з числа депутатів Ренійської міської ради, Долинської сільської ради по огляду міського сміттєзвалища,- відмітив Ігор Вікторович. – Досвід наших колег по сортуванню твердих побутових відходів може сприяти в вирішенні проблеми загорання сміття та забруднення навколишнього середовища, від чого потерпають жителі села Долинське».

 
Категория: Информация

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.