» Информация » «Бюджет участі – ефективний діалог влади та громадян для розвитку громади» або як влада м. Рені готова слухати ідеї своїх жителів та спільно їх реалізувати

 
 
 

«Бюджет участі – ефективний діалог влади та громадян для розвитку громади» або як влада м. Рені готова слухати ідеї своїх жителів та спільно їх реалізувати

Автор: admin от 26-09-2017, 15:50, посмотрело: 688

0

«Бюджет участі – ефективний діалог влади та громадян для розвитку громади» або як влада м. Рені готова слухати ідеї своїх жителів та спільно їх реалізувати

Чи може бюджет участі активізувати громаду та підвищити рівень довіри до влади? Чи може влада стати активним союзником та партнером для своїх громадян?  На всі ці питання шукали відповіді представники Ренійської міської ради та громада м. Рені протягом двох днів.

Так, 15 вересня учасники семінару «Механізми участі громадськості в прийнятті рішень та практики впровадження громадського бюджету в роботу місцевої влади» – депутати міської ради, члени виконавчого комітету Ренійської міської ради працювали над переліком документів, які необхідні для провадження бюджету участі, вчились на практиці визначати ризики при виділенні коштів міського бюджету, видах голосування за громадські ініціативи та визначали оптимальний спосіб голосування за проекти громадян.

А вже наступного дня — 16 вересня під час семінару-практикуму «Методи та інструменти залучення громадськості до участі на етапі голосування та визначення кращих громадських проектів» громадські активісти не тільки дізнались що таке бюджет участі, але й спробували самостійно описувати свої  ідеї та оформлювати їх в проектні заявки. А також, трохи змогли побути на місці влади та визначити плюси та мінуси різних видів голосування за проекти, що подаються на бюджет участі.

  • На першому семінарі ми отримали принципове розуміння депутатів та членів виконкому про необхідність прийняття такого рішення. А вже на другий день, на семінар прийшла така кількість громадськх діячів, що ще раз підтвердило нам, що дійсно ініціатива дуже потрібна та вчасна, — прокоментував навчання секретар Ренійської міської ради Сергій Кобенко.
  • Гадаю, наша громада вже готова до такого рішення. Затягувати ми не будемо, і на найближчу сесію ради  винесемо проект рішення Положення про бюджет участі. Бюджет громадських ініціатив дає шанс всім ренійцям перетворити рідне місто в місто мрії, пропонуючи цікаві проекти, що будуть реалізовані міською владою вже починаючи з наступного року. Ми дуже вдячні за співпрацю з ГО “Регіональний аналітичний центр”, оскільки завдяки такій співпраці змогли отримати певну донорську підтримку та залучити експертів для підготовки як громадських акктивістів так і наших депутатів і додатково роз’яснити особливості впровадження бюджету участі. Це вже значний крок для нашого міста, оскільки ми зацікавлені в ідеях своїх жителів,  — резюмував Ренійський міський голова Ігор Плєхов.

Семінар відбувся в рамках конкурсу міні-грантів проекту «Київський діалог» за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю громадської організації «Регіональний аналітичний центр» і жодним чином не відображає точку зору проекту «Київський діалог».

 

 

 

Категория: Информация

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.