» Информация » Вихідні та святкові дні в червні 2017 р.: коли та скільки відпочиваємо та працюємо

 
 
 

Вихідні та святкові дні в червні 2017 р.: коли та скільки відпочиваємо та працюємо

Автор: admin от 25-05-2017, 17:17, посмотрело: 602

0

Вихідні та святкові дні в червні 2017 р.: коли та скільки відпочиваємо та працюємо

 

За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), на підприємствах, в установах, організаціях робота у червні 2017 р. не проводитиметься у святковий день 28 червня - День Конституції України та в день релігійного свята: один день (неділя) 4 червня  - Трійця.

Відповідно до статті 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

         Відтак в червні 2017 р. таким перенесеним вихідним днем виявіться понеділок 5 червня, який буде наступним за святом Трійці.

        За загальним правилом робота у вихідні дні забороняється.

        Роботи у ці дня допускаються із залученням працівників у випадках та в порядку, передбачених статтею 71 КЗпП:   залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.

        Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

         Нагадуємо, що робота у зазначені дні компенсується відповідно до статті 107 КЗпП: робота у святковий і неробочий день  оплачується у подвійному розмірі. Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день. На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

        При кількості календарних днів в червні 30, загальна кількість робочих днів складає 20; кількість святкових днів і днів релігійних свят  2 (4, 28);
кількість вихідних днів 8; кількість днів, робота в які не проводиться 10; 1 день, що передує святковим та неробочим, у який тривалість робочого дня (зміни) при 40-годинному тижні зменшується на 1 годину - 27 червня.
        Норма робочого часу в червні 2017 р. при 40-годинному робочому  тижні – 159,0 годин.

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

 

Категория: Информация

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.