На підприємстві скрута з грошима, і замість того, щоб виплатити працівникам зарплату

Автор: admin от 14-09-2017, 17:36, посмотрело: 196

0

ЗАПИТАННЯ На підприємстві скрута з грошима,  і замість того, щоб виплатити працівникам зарплату, власник спрямовує їх на більш важливе, як на його думку, - на виробництво. Чи є така ситуація виправданням невиплати заробітної плати?

 ВІДПОВІДЬ         Для початку приведемо норми законодавства, які зобов’язують роботодавця своєчасно виплачувати заробітну плату. Cт. 115 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) і ст. 24 Закону України «Про оплату праці» (далі - Закон про оплату праці) передбачають, що роботодавець зобов'язаний виплачувати заробітну плату працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором (або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою), не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, і не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

 

Зворотній зв’язок

Автор: admin от 14-09-2017, 17:32, посмотрело: 198

0

Зворотній зв’язок

В серпні ст. інспектор ГУ Держпраці в Одеській області Сорокіна І.Б. провів 4 інформаційно-роз’яснювальних заходи в м. Болграді, де певний час відсутен державний інспектор праці.

І коли в ТОВ «Агро Транс», представники якого були присутніми на одному з них, виникли питання щодо відмінностей строкового трудового договору від сезонного адміністрація, звичайно, звернулися телефоном за консультацією до ст. інспектора ГУ Держпраці в Одеській області Сорокіна І.Б.

Запитання наступне. Підприємство займається вирощуванням винограду. Цей вид робіт відноситься до сезонних. Один з працівників захворів, знаходиться на лікарняному впродовж тривалого часу, 89 днів. Чи має він право на допомогу по тимчасовій непрацездатності на загальних обставинах, чи не більш як за 75 календарних днів.

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

 

За мобілізованими працівниками і призваними на строкову службу на підприємстві зберігається середня зарплата

Автор: admin от 14-09-2017, 17:30, посмотрело: 155

0

ЗАПИТАННЯ За мобілізованими працівниками і призваними на строкову службу на підприємстві зберігається середня зарплата, сума якої на 1 січня 2017 р. менша за розмір мінімальної зарплати в Україні. Чи потрібно в такому разі починаючи з 1 січня 2017 р., доплачувати до розміру мінімальної зарплати (3200 грн)? Чи належить підприємству компенсація з держбюджету виплаченої заробітної плати таким працівникам?

ВІДПОВІДЬ Нагадаємо, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби» від 06.12.2016 № 1769 ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) викладено в новій редакції, якою, зокрема, гарантії щодо збереження робочого місця, посади та середнього заробітку поширено на працівників, призваних на військову службу осіб офіцерського складу.

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

 

Які категорії медичних працівників мають право на виплату допомоги на оздоровлення

Автор: admin от 14-09-2017, 17:28, посмотрело: 146

0

ЗАПИТАННЯ Які категорії медичних працівників мають право на виплату допомоги на оздоровлення і кому вона не виплачується? Чи має право на виплату допомоги на оздоровлення молодша медична сестра?

ВІДПОВІДЬ Постанова Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 р. № 524 (далі – Постанова № 524) передбачає виплату допомоги на оздоровлення медичним і фармацевтичним працівникам. 
         

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

 

Розглянемо, що та як слід зробити для внесення змін до колективних договорів

Автор: admin от 18-08-2017, 12:37, посмотрело: 282

0

Звернення працівників, роботодавців членів профспілок свідчать, що питання внесення змін до колективних договорів у зв’язку із змінами чинного законодавства щодо оплати праці з 1 січня 2017 року ще актуальні.

 

Розглянемо, що та як слід зробити для внесення змін до колективних договорів.

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины