» Главное управление Государственной службы Украины » Як скасувати контракт з керівником загальноосвітнього навчального закладу, укладений без законних підстав

 
 
 

Як скасувати контракт з керівником загальноосвітнього навчального закладу, укладений без законних підстав

Автор: admin от 21-12-2017, 14:22, посмотрело: 120

0

Як скасувати контракт з керівником загальноосвітнього навчального закладу, укладений без законних підстав

          У відповідності до ст. 54 Закон України «Про освіту» від 23.05.1991 р.№ 1060-ХII  (далі – Закон №1060), який втратив чинність у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України нового Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р.№  2145-VIII (далі - Закон № 2145), педагогічні та науково-педагогічні працівники приймаються на роботу шляхом укладення трудового договору, в тому числі за контрактом. Обов’язковим контракт був тільки для керівників закладів, що є загальнодержавною власністю.

          Законом України «Про загальну середню освіту» як в редакції, що діяла до 28.09.2017 р., так і в чинній після 28.09.2017 р. редакції не передбачено  застосування для керівників загальноосвітних навчальних закладів контрактної форми трудового договору.

Що робити у випадку, коли трудовий договір з керівником загальноосвітнього навчального закладу все ж було укладено у формі контракту?  

          Контракт є особливою формою трудового договору. Одна з відмінностей контракту від трудового договору, полягає у тому, що сферу застосування контракту визначають виключно закони України (ч. 3 ст. 21 Кодексу законів про працю України; далі - КЗпП).

          Відповідно до ст. 9 КЗпП умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними. Так, положення контрактів, незаконно укладених з працівниками, не діють, наприклад, у частині щодо встановлення строків дії контракту, додаткових підстав для розірвання (припинення) контракту на підставі п. 8 ст. 36 КЗпП тощо.

          Щоб виправити порушення доцільно видати відповідний наказ, зміст якого залежатиме від положень, що містять контракти.

          У разі, якщо контракти не містять додаткових пільг та компенсацій порівняно із законодавством, необхідно видати наказ про скасування контрактів, укладених без законних підстав.

          Скасування безпідставно укладених контрактів не є зміною істотних умов праці, яка допускається лише у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці.

          Якщо роботодавець зацікавлений у збереженні додатково встановлених працівникам пільг, можна скасовувати лише окремі пункти контрактів, що суперечать трудовому законодавству, а самі контракти визнати трудовими договорами, що укладено у письмовій формі на невизначений строк. Для цього необхідно видати наказ про скасування окремих норм контрактів, укладених без законних підстав.

Ст.інспектор ГУ Держпраці в Одеській області                   І.Б.Сорокін

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.