» Главное управление Государственной службы Украины » Що змінилося в трудових відносинах з керівниками закладів загальної середньої освіти

 
 
 

Що змінилося в трудових відносинах з керівниками закладів загальної середньої освіти

Автор: admin от 21-12-2017, 14:19, посмотрело: 86

0

Відбулися зміни в законодавстві про освіту – що змінилося в трудових відносинах з керівниками закладів загальної середньої освіти 

          05 вересня 2017 р. Верховною Радою України прийнято Закон України «Про освіту» № 2145-VIII (далі – закон №2145), який набрав чинності 28.09.2017 р., у зв’язку із чим відбулися певні зміни в питаннях прийняття та звільнення з роботи працівників освіти, зокрема керівників закладів загальної середньої освіти.

П.4 «Заключних та перехідних положень Закону №2145 ч.2 ст.26 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 р. № 651-XIV (далі — Закон № 651) викладено у наступній редакції: «керівник закладу загальної середньої освіти призначається на посаду та звільняється з посади рішенням засновника (засновників) закладу або уповноваженого ним (ними) органу». 

        В попередніх редакціях зазначений пункт виглядав наступним чином: «Призначення на посаду та звільнення з посади керівника державного та комунального загальноосвітнього навчального закладу здійснює відповідний орган управління освітою».

          Одже, тепер питання укладання трудового договору з керівником закладу загальної середньої освіти відноситься до компетенції засновника (засновників) закладу або уповноваженого ним (ними) органу.

          Слід врахувати, що ч.2 ст. 26 Закону № 651 в означеній редакції застосовується до посад, що стали вакантними в установленому трудовим законодавством порядку (пп. 17 п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону  № 2145).

         Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи (ч. 1 ст. 58 Конституції України). Це слід розуміти так,  що дія нормативно-правового акта в часі починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

          Отже, до трудових правовідносин, які виникли до набрання чинності Законом № 2145 (28.09.2017 р.), застосовують ч. 2 ст. 26 Закону № 651 у редакції на дату їх настання.

          Тому засновник (засновникі) закладу загальної середньої освіти  або повноваженого ним (ними) орган має право призначити керівника закладу на посаду (звільняти з посади), що є вакантною з 28.09.2017 р.

           Керівника державного (комунального) закладу загальної середньої освіти, який станом на 28.09.2017 р. працював в закладі загальної середньої освіти, звільняє орган управління освітою.

Ст.інспектор ГУ Держпраці в Одеській області                   І.Б.Сорокін

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.