» Главное управление Государственной службы Украины » Чи потрібно вести табель обліку робочого часу якщо працівник один

 
 
 

Чи потрібно вести табель обліку робочого часу якщо працівник один

Автор: admin от 14-09-2017, 17:38, посмотрело: 106

0

ЗАПИТАННЯ Чи потрібно вести табель обліку робочого часу якщо працівник один

ВІДПОВІДЬ Так, табель обліку робочого часу ведемо навіть для одного працівника

Найчастіше таке запитання виникає коли на підприємстві працює один директор без інших найманих працівників, та підприємство не здійснює господарської діяльності, не отримує прибуток, а тому і не має можливості виплачувати заробітну плату.

Згідно з ст. 94 Кодексу законів про працю Українист.1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується.

Наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 р. №489 "Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці" затверджено типові форми первинної облікової документації підприємств, установ, організацій, в тому числі №П-5 "Табель обліку використання робочого часу".

Відповідно до ч. 2 ст. 30 Закону України "Про оплату праці"  роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

З огляду на викладене, на підприємстві повинен бути облік робочого часу, за даними якого і виплачується заробітна плата, відповідно до відпрацьованого працівником часу.

Навіть у тому разі, коли найманий працівник (директор)  надав особисту згоду виконувати свої обов'язки на безоплатній основі (без нарахування і виплати заробітної плати).

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

 

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.