» Главное управление Государственной службы Украины » Які категорії медичних працівників мають право на виплату допомоги на оздоровлення

 
 
 

Які категорії медичних працівників мають право на виплату допомоги на оздоровлення

Автор: admin от 14-09-2017, 17:28, посмотрело: 182

0

ЗАПИТАННЯ Які категорії медичних працівників мають право на виплату допомоги на оздоровлення і кому вона не виплачується? Чи має право на виплату допомоги на оздоровлення молодша медична сестра?  

ВІДПОВІДЬ       Постанова Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 р. № 524 (далі – Постанова № 524) передбачає виплату допомоги на оздоровлення медичним і фармацевтичним працівникам. 
Відповідно до ст. 74 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 р. № 2801 медичною та фармацевтичною діяльністю можуть займатися особи, які мають відповідну спеціальну освіту та відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам.
Єдині кваліфікаційні вимоги до осіб, які займаються певними видами медичної і фармацевтичної діяльності, установлено Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2002 р. № 117 (далі — Довідник № 117), відповідно до якого молодша медична сестра (санітарка-прибиральниця), належать до категорії «робітники», а кваліфікаційними вимогами до обіймання зазначених посад є повна або базова загальна середня освіта та підготовка на курсах або робочому місці.
Перелік лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 р. № 385.
Номенклатуру спеціальностей молодших спеціалістів з медичною освітою затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» від 23.11.2007 р. № 742.
Перелік вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю, затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.12.92 р. № 195.
Таким чином, до медичних і фармацевтичних працівників належать особи, які допущені до медичної і фармацевтичної діяльності, тобто:
1. Професіонали з повною вищою медичною та фармацевтичною освітою, які закінчили вищі заклади медичної та фармацевтичної освіти;
2. Фахівці з неповною вищою медичною та фармацевтичною освітою, які закінчили вищі заклади медичної та фармацевтичної освіти: 
 - молодші спеціалісти, які отримали неповну вищу медичну освіту, яку забезпечують училища, технікуми, віднесені до вищих навчальних закладів освіти І рівня акредитації;
   - бакалаври, які отримали базову вищу медичну освіту, яку забезпечують коледжі та інші вищі заклади освіти II рівня акредитації.
3. Особи з повною та неповною вищою (немедичною) освітою, допущені до меддіяльності на посадах лікарів та середнього медперсоналу.
Таким чином, молодша медична сестра (санітарка палатна) не є фахівцем з базовою та неповною медичною освітою, тому на них не поширюється дія абз. 4 п. 2 Постанови № 524.
Разом з тим таким працівникам матеріальна допомога на оздоровлення може  виплачуватися на підставі п. 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я і установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства праці України і Міністерства охорони здоров’я України України від 05.10.05 р. № 308/519, тобто в межах фонду оплати праці.

 Крім того, колективний договір закладу охорони здоров’я може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги, зокрема щодо дитячого оздоровлення та придбання новорічних подарунків для дітей працівників тощо, в тому числі і виплату допомоги на оздоровлення певним категоріям працівників закладу (ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди»).

Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємств незалежно від того, чи є вони членами профспілки, і є обов'язковими як для роботодавця, так і для працівників підприємства. (ст. Закон України «Про колективні договори і угоди»).

Тобто, працівники можуть з цього питання додатково ознайомитись з положеннями колективного договору власного закладу охорони здоров’я.

 

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.