» Главное управление Государственной службы Украины » Літо. Спека. Відпочити би на березі моря!

 
 
 

Літо. Спека. Відпочити би на березі моря!

Автор: admin от 18-08-2017, 12:23, посмотрело: 291

0

Літо. Спека. Відпочити би на березі моря!

Але роботодавець не надає щорічну відпустку. Мовляв, «багато роботи». 

Чи є це порушенням законодавства про працю?

 

Літо. Спека. Відпочити би на березі моря!
Надання відпустки є обов’язком роботодавця!

Право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених Законом України «Про відпустки» (далі – Закон про відпустки).

Існує заборона ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером роботи (стаття 11 Закону про відпустки).

Порядок, умови надання щорічних відпусток врегульовано статтю 79 Кодексу законів про працю України і статтею 10 Закону про відпустки.

Щорічні відпустки «не сгорають». Строку давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки – не має. І, якщо працівник через певні причини не скористався своїм правом на таку відпустку за попередні роки, то він має право хї використати.

Ненадання працівнику щорічних відпусток є порушенням законодавства про працю, за що передбачена кримінальна відповідальність за ст. 172 Кримінального кодексу України та адміністративна відповідальність за  ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в залежності від тяжкості правопорушення.

Абз. 8 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України встановлено також фінансову відповідальність роботодавця за це порушення законодавства про працю – ненадання щорічної відпустки, - у розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн).

 

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.