» Главное управление Государственной службы Украины » Порядок виплати заробітної плати: коротко про головне

 
 
 

Порядок виплати заробітної плати: коротко про головне

Автор: admin от 30-03-2017, 17:00, посмотрело: 843

0

Порядок виплати заробітної плати: коротко про головне

Вопрос Чи може роботодавець виплачувати заробітну плату раз на місяць, без виплати «авансу», на прохання працівника? Яку відповідальність буде нести роботодавець у разі порушення встановлених строків її виплат?

 

Відповідь Законодавець встановив, що заробітна плата повинна виплачуватися працівникам по-перше, не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, по-друге, не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (ст. 115 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).

         Ці вимоги є обов’язковими для всіх роботодавців: як для юридичних, так і для фізичних осіб – підприємців. 

         З огляду на зазначене вище КЗпП визначено вимогу щодо мінімальної кількості виплат заробітної плати на місяць, а саме: не рідше двох, якої роботодавець зобов’язаний дотримуватись при встановленні строків виплати зарплати.

         Водночас законодавство не забороняє виплачувати зарплату і більше двох разів (один раз на тиждень або кожні десять днів тощо). Виплата заробітної плати мінімум двічі на місяць є обов’язком роботодавця, який він повинен виконувати незалежно від бажання працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць. 

         Установлення роботодавцем у документах, що регламентують періодичність та строки виплати заробітної плати, умови про виплату зарплати один раз на місяць є неправомірним. Адже згідно зі ст. 97 КЗпП власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, установлені законодавством.

         Навіть за наявності заяв працівників з проханням виплачувати заробітну плату один раз на місяць, виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства.

         Адже в цьому випадку буде порушено вимогу про виплату заробітної плати не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів. 

         Дії роботодавця якщо працівник відмовляється від отримання авансу:

- розрахувати суму заробітної плати за першу половину місяця - «аванс»;

- зняти суму «авансу» в банку;

- оприбутковувати в касі підприємства, якщо працівник не отримав «аванс»;

- після закінчення трьох робочих днів скласти відомість депонованих сум та здати неодержану працівником суму «авансу» в банк, а потім виплатити його разом із сумою заробітної плати за другу половину місяця. 

         Якщо «за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати здійснюється через установу банку, поштовими переказами на вказаний ним рахунок (адресу)» (ч.5 ст.24 Закону України «Про оплату праці»), то роботодавець зобов’язаний перераховувати її працівнику, як мінімум, двічі на місяць у дні, встановлені для виплати «авансу» та заробітної плати, незалежно від бажання працівника. Порушенням буде і виплата в «аванс» усієї суми заробітної плати, що належить працівнику за поточний місяць, оскільки вимогу про виплату не рідше двох разів на місяць через проміжок, що не перевищує 16 календарних днів, буде порушено. 

         Невиплата заробітної плати за першу половину місяця у зв’язку з відсутністю грошових коштів на банківському рахунку роботодавця також не звільняє посадових роботодавця від відповідальності за порушення вимог ст. 115 КЗпП та ст. 24 Закону «Про оплату праці».

         Періодом, за який виплачується «аванс», вважається перша половина місяця, період з 1 по 15 число, а періодом, за який виплачується заробітна плата, – місяць. 

     Обмеження щодо виплати заробітної плати не пізніше 7 днів - це обмеження після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, застосовується і для «авансу», і для заробітної плати.

         Виплата заробітної плати здійснюється в робочі дні. Якщо день виплати заробітної плати співпав зі святковим, неробочим або вихідним днем, заробітна плата виплачується напередодні (ч. 2 ст. 115 КЗпП). Таким чином, заробітну плату за:  першу половину місяця (тобто за перші 15 днів) - має бути виплачено не пізніше 22 числа поточного місяця (15 + 7),  за другу частину місяця - не пізніше 7 числа місяця, наступного за місяцем нарахування зарплати.

         При цьому повинна додержуватися вимога про 16 календарних днів між виплатами зарплати.

         Про відповідальність роботодавеця за порушення встановлених строків виплати заробітної плати – в наступної публікації.

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.