» Материалы за 22.04.2021

 
 
 

Продовжуємо консультації онлайн

Автор: admin от 22-04-2021, 12:43, переглянули: 408

0

Продовжуємо консультації онлайн: чи можна прийняти секретаря сільської ради для проведення викладацької роботи за сумісництвом?

 

Керівник закладу загальної середньої освіти одніє з об’єднаних територіальних громад звернувся до ГУ Держпраці на телефонну лінію з наступним запитанням:

Чи має він право прийняти не роботу за сумісництвом секретаря сільської ради для проведення викладацької роботи

ВІДПОВІДЬ  Ні, для прийняття секретаря сільської ради на роботу за сумісництвом в середню школу правові підстави відсутні

Розберемося чому.

Відповідно до частини другої ст. 21 КЗпП України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Ця норма закону дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Що таке сумісництво: сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. № 43, зареєстровано в  Міністерстві юстиції України 30 червня 1993 р. за № 43, далі – Положення №43).

Тобто, з посадовою особою органу  місцевого самоврядування секретарем сільскою ради  у разі прийняття на роботу в школу необхідно укладати окремий трудовий договір.

Чи дозволяю це чинне законодавство? НІ

Секретар сільської ради є працівником, але має спеціальний статус – він є посадовою особою місцевого самоврядування. І Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлює певні обмеження для такіх посадовців.

Секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі, і не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової і творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

Такі обмеження встановлено п. 2 ст. 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Разом з тим чинне законодавство визначає, що посадова особа місцевого самоврядування під час проходження служби в органах місцевого самоврядування, може займатись іншими оплачуваними видами діяльності (і зазначена ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII).

Це такі види діяльності, як: викладацька, наукова і творча діяльність, медична практика, інструкторська та суддівська практика із спорту.

Усі працівники, включаючи посадових осіб органів місцевого самоврядування, крім основної роботи, мають право виконувати педагогічну роботу з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік.

Така робота не є сумісництвом відповідно до п. 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, наведеного в додатку до Положення № 43.

Виконання такої роботи з погодинною оплатою допускається в робочий час із дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати 

Отже, для провадження педагогічної (викладацької) роботи у свій робочий час секретареві сільської ради обов’язково потрібен дозвіл голови сільради. Якщо ж керівник такий дозвіл не надав, то секретар сільради повинен виконувати цю роботу поза межами робочого часу.

В нагоді може статися лист Міністерства соціальної політики України від 15.09.2015 р. № 483/13/155-15

stattya_3__kadrovi_dok_ti_pomer_pracivnik.pdf [125,01 Kb]
stattya_2__pomer_kerivnik_osbb.pdf [161,81 Kb]

Категорія: Информация