» Материалы за Январь 2019 года

 
 
 

Строки виплати заробітної плати: актуальні питання 1

Автор: admin от 10-01-2019, 14:32, посмотрело: 925

0

Строки виплати заробітної плати: актуальні питання 1

ЗАПИТАННЯ Чи можна виплачувати в аванс заробітну плату за цілий місяць?

ВІДПОВІДЬ Ні. Виплата заробітної плати раз на місяць є порушенням законодавства про працю.

        Нагадуємо, що строки та періодичність виплати заробітної плати працівникам визначено ст.  115 Кодексу законів про працю  та ст. 24 Закону України «Про оплату праці».

        Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.  

     Розмір заробітної плати за першу половину місяця має бути не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. Він визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

          Першою половиною місяця вважається 15 календарних днів.

          Таким чином, заробітна плата за першу половину місяця – 15 календарних днів, має виплачуватись в період з 16 по 22 число, а за другу половину місяця – з 1 по 7 число наступного місяця.

     Виплата в аванс усієї суми заробітної плати, що належить працівнику за поточний місяць, є порушенням законодавства про оплату праці, оскільки в такому випадку буде порушено вимогу про виплату зарплати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів.

  За порушення встановлених строків виплати зарплати та інших виплат, передбачених законодавством про працю, працівникам більше,  нiж за один місяць, чинним законодавством для винних осіб передбачено дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність, а для юридичних осіб та фізичних осіб, що використовують найману працю, також накладання штрафних санкцій у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, у 2019 році – це 12 519 гривень.

    Докладніше див. лист Міністерства праці та соціальної політики України від 09.12.2010 р. №912/13/155-10.

     Слід зауважити, що роз'яснення та листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони носять рекомендаційно-інформаційний характер.

 

Ст.інспектор ГУ Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

тел. 04840-62552

0973741562

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

 

ЩОДО НАДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОДАТКОВОЇ ВІДПУСТКИ НА ДІТЕЙ ЗАПИТАННЯ

Автор: admin от 10-01-2019, 14:28, посмотрело: 386

0

ЩОДО НАДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОДАТКОВОЇ ВІДПУСТКИ НА ДІТЕЙ

ЗАПИТАННЯ

Чи має право жінка на першочергове використання соціальної додаткової відпустки на дітей, або така відпустка надається за графіком відпусток?

          Відповідно до ст.19 Закону України "Про відпустки" (далі – Закон про відпустки) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 Кодексу законів про працю України).

          Зазначена відпустка є соціальною і не належить до виду щорічних відпусток, передбачених пунктом першим ч. 1 ст. 4 Закону про відпустки, на неї не поширюються норми щодо щорічних відпусток, крім випадків, прямо передбачених законом.

          Така відпустка надається в обов'язковому порядку за заявою працівника один раз на календарний рік.

        Статтею 20 «Порядок надання соціальних відпусток» Закону про відпустки не передбачено вимоги визначати період надання такої відпустки у графіку відпусток, як це встановлено відносно надання щорічних відпусток (ст. 10 Закону про відпустки).

        Разом з тим Міністерство соціальної політики України в листі від 06.02.2018 р.№204/0/101-18/284  висказує думку, що з метою  уникнення накопичення таких відпусток і раціонального планування роботи підприємства сторонам трудового договору було б доцільно погоджувати надання соціальних відпусток на дітей окремим рядком у графіку відпусток.

     Ці питання можливо передбачити в локальних нормативних документах підприємства щодо планування  відпусток.

       Чинним законодавством не передбачено строку давності, після якого працівник втрачає право на додаткові соціальні відпустки. Якщо він з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за попередній рік чи за кілька років, то має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі не використані ним дні цієї відпустки відповідно до статті 24 Закону про відпустки.

          Додатково див. лист Міністерства соціальної політики України від 06.02.2018 р.№204/0/101-18/284.

       Слід зауважити, що роз'яснення та листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони носять рекомендаційно-інформаційний характер.

 

Ст.інспектор ГУ Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

 

тел. 04840-62552

0973741562

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ТОВ "ТЕРМІНАЛ ДУНАЙ" про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Автор: admin от 4-01-2019, 14:29, посмотрело: 386

0

ПОВІДОМЛЕННЯ 

про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля 

 

  Зміст Повідомлення ТОВ «ТЕРМІНАЛ ДУНАЙ» детально можна дізнатись за посиланням povdomlennya-tov-termnal-dunay1.pdf [244,18 Kb] (cкачиваний: 24)

 

Категория: Объявления

 

З 1 січня - новий розмір мінімальної заробітної плати

Автор: admin от 4-01-2019, 12:22, посмотрело: 472

0

З 1 січня - новий розмір мінімальної заробітної плати

 

         Розміри мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму  на 2019 рік затверджено  Законом України від  23.11.2018 р. № 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік".

Період 
2019 року

Розмір мінімальної заробітної плати (грн.)

Розмір прожиткового мінімуму  (грн.)

Місячний

Погодинний

Загальний

Для 
дітей
до 6 років

Для дітей
від 6 
до 18 років

Для 
праце-здатних осіб

Для осіб, 
які втратили праце-здатність

з 1 січня

4 173

25,13

1 853

1 626

2 027

1 921

1 497

з 1 липня

1 936

1 699

2 118

2 007

1 564

з 1 грудня

2 027

1 779

2 218

2 102

1 638

          Ст. 3-1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. Мінімальна заробітна плата встановлюється у розмірі не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

          Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

          Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Вона  встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.

         У відповідності до ст. 6 Закону про оплату праці мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

          Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

         Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

         При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

        При роботі на умовах неповного робочого часу  мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

 

Ст. інспектор ГУ Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины

 

Встановлюємо строки виплати заробітної плати

Автор: admin от 4-01-2019, 12:17, посмотрело: 481

0

Встановлюємо строки виплати заробітної  плати  

 

           Нагадаємо, що строки виплати заробітної плати  врегульовано статтею 115 Кодексу Законів України про працю (далі – КЗпП).

 

         Строки виплати заробітної плати встановлюють колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим із виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (за відсутності таких органів — представниками, обраними й уповноваженими трудовим колективом).

      Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні y встановлені зазначеними документами строки. Однак така виплата має бути не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

         Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

         Розмір заробітної плати за першу половину місяця також визначається зазначеними документами,  але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

         Таким чином, граничні строки виплати зарплати - не пізніше 22 числа за першу половину поточного місяця, не пізніше 7 числа наступного місяця - за другу половину.

          Переліченими документами встановлюються конкретні строки виплати заробітної плати, наприклад 18 та 3 або 22 та 7 числа місяця.

          П. 2 ч. 1 ст. 29 КЗпП встановлено зобов’язаність роботодавця ознайомити працівника з колективним договором, в якому мають визначатись, в тому числі,  і строки виплати заробітної плати. Ст. 29 Закону України «Про оплату праці» передбачено повідомляти працівників ... про строки виплати заробітної плати.

          Вважаємо, що роботодавцеві доцільно мати підтвердження ознайомлення працівника під розпис із документами, що встановлюють строки виплати заробітної плати.

 

 

Старший інспектор Головного

управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

 

Категория: Главное управление Государственной службы Украины