» Вихідні та святкові дні на Новий 2018 рік: коли та скільки відпочиваємо

 
 
 

Вихідні та святкові дні на Новий 2018 рік: коли та скільки відпочиваємо

Автор: admin от 15-11-2017, 16:47, посмотрело: 1006

0

Вихідні та святкові дні на Новий 2018 рік: коли та скільки відпочиваємо

 

          Нагадуємо, що за загальним правилом, враховуючи положення ст. 73 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться святкові дні і дні релігійних свят. Такими у січні 2018 р. будуть: 1 січня - Новий рік, та 7 січня - Різдво Христове.

          Тому вихідні дні на Новий 2018 рік триватимуть три дні –  30 грудня (субота), 31 грудня (неділя) та 1 січня 2018 р. (понеділок) включно.

         Пам’ятаємо правило - якщо свято припадає на суботу чи неділю, у понеділок відпочиватимемо (ст. 67 КЗпП).  7 січня - Різдво Христове, саме таке свято, припадає на неділю. Тому 8 січня, понеділок, буде вихідним. Таким чином вихідними будуть три дні поспіль: 6 (субота), 7 (неділя), 8 (понеділок) січня.

         Передсвяткових днів та скорочених на одну годину робочих днів  в січні не передбачається.

         Звісно, йдеться про тих роботодавців, які працюють  за «стандартним» графіком: п’ятиденний робочий тиждень, субота, неділя — вихідні.

         Норма тривалості робочого часу на рік — не єдина для всіх. І бути такою не може. Вона різниться залежно від тривалості робочого тижня — п’ятиденна чи шестиденна, тривалості щоденної роботи.

          Нагадуємо також, що, потрібно відрізняти поняття перенесення вихідних та перенесення робочих днів.

        Як що ж комусь доведеться працювати у святкові та вихідні дні новорічних свят, нагадуємо.

         Робота у вихідні дні забороняється.

         Роботи у ці дня допускаються із залученням працівників у випадках та в порядку, передбачених ст. 71 КЗпП:   тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.

        Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

          Робота у зазначені дні компенсується відповідно до ст. 107 КЗпП: робота у святковий і неробочий день  оплачується у подвійному розмірі. Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день. На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

         

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

 

Категория: ---

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.